Yhteystiedot

Maria Korpisalo

Toimitusjohtaja
maria@motimate.fi
045 694 0200

Jenna Lämsä

Yritysmyynti
jenna@motimate.fi
050 414 2613

Linda Lindroth

Asiakkuudet
linda@motimate.fi

Tiia Arnberg

Nuorten työllistäminen
tiia@motimate.fi

Tilaukset

tilaukset@motimate.fi

Palkat

palkat@motimate.fi

 

 

Haluamme varmistaa, että saat jokaiseen avoimeen myyntivuoroon ammattilaisen!

Palvelumme syntyi oman kokemukseni kautta. Työskentelin useita vuosia myymäläpäällikkönä ja aluepäällikkönä vaatemyymälöissä. Olen määrätietoisesti työskennellyt eri ketjuissa hankkiessani kokemusta ja tietotaitoa omaa yritystäni varten. Yrityksestä riippumaton toistuva haaste oli, ettei avoimia äkillisiä myyntivuoroja saatu paikattua riittävän nopeasti tai ammattitaidolla. Työntekijän etsimiseen meni turhan paljon aikaa tai vastaavasti esimiehet painoivat viikko toisensa jälkeen ylitöitä, mikä taas oli todella kustannustehotonta.
Tästä kokemuksesta syntyi Motimate. 

Halusin luoda oman irrallisen myyntitiimin, joka voi toimia kaikkien muodin alan myymälöiden apuna ja tukena, kun yllättävä tarve esiintyy tai tarvitsee lisävahvistusta tärkeisiin myyntipäiviin. Emme ole perinteinen henkilöstövuokrausyritys vaan luomme kokonaan uudenlaisen tavan toimia. Me olemme tiimi myynnin ammattilaisia, työskentelemme tiiminä ja haluamme olla tarvittaessa sinunkin tiimisi. Meillä kaikilla on useiden vuosien kokemus muodin myynnistä. Uskon yhteistyön voimaan ja siihen, että yhdessä voimme olla enemmän!

Toimitusjohtaja, Maria Korpisalo

Voit myös jättää yhteydenottopyynnön ja otamme sinuun yhteyttä mahdollisimman pian.

Nimi (pakollinen)

Yritys (pakollinen)

Sähköposti (pakollinen)

Puhelin (pakollinen)

Laskutusosoite:
Motimate Oy

Fashion Center / Vehkala
Härkähaankuja 14
01730 Vantaa
Y- 2766520-5